Στο Γιουρόπα η Ουτρέχτη

Το «εισιτήριο» για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ πήρε η Ουτρέχτη, πανηγυρίζοντας επί της Άλκμααρ στη διαδικασία των πέναλτι του δεύτερου μεταξύ τους τελικού των πλέι οφ της Ερεντιβίζιε με επί μέρους σκορ 4-3.
28/05/2017 • 17:34
Ουτρέχτη, Ολυμπιακός
Το «εισιτήριο» για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ πήρε η Ουτρέχτη, πανηγυρίζοντας επί της Άλκμααρ στη διαδικασία των πέναλτι του δεύτερου μεταξύ τους τελικού των πλέι οφ της Ερεντιβίζιε με επί μέρους σκορ 4-3. Η ομάδα του Τεν Χαγκ κατάφερε να φτάσει στην κανονική διάρκεια το σκορ στο υπέρ της 3-0 χάρη στα γκολ των Γιάνσεν (12'), Χάλερ (28') και Κερκ (82') και ισοφάρισε έτσι το 3-0 της ΑΖ στο πρώτο ματς.

Στον έξτρα χρόνο της παράτασης δεν άλλαξε κάτι και στη «ρώσικη ρουλέτα» των πέναλτι εμφανίστηκαν πιο ικανοί οι γηπεδούχοι. Ο 20χρονος Παντελής Χατζηδιάκος, που προέρχεται από τα τμήματα υποδομής της Άλκμααρ, ήταν αυτός που σπατάλησε το πρώτο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους.
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ