«Ξεκόλλησε» στο β’ ο Άγιαξ

26/02/2017 • 19:52
Άγιαξ-Χέρακλες
Μετά το ισόπαλο πρώτο ημίχρονο, ο Άγιαξ ανέβασε στροφές μετά το 50’ και έφτασε στη νίκη με 4-1 κόντρα στη Χέρακλες.

Ο Ντόλμπεργκ άνοιξε το σκορ στο 23’ με τους φιλοξενούμενους όμως να κάνουν το 1-1 δύο λεπτά αργότερα με τον Αρμεντέρος.

Ο «Αίαντας» έκανε το 2-1 στο 56’ με τον Ντε Λιχτ και με τον Σάντσεζ τέσσερα λεπτά αργότερα, «κλείδωσε» το ματς με το 3-1. Το τελικό 4-1 έγραψε ο Τραορέ στο 90’.

Μετά από 24 αγώνες, η ομάδα του Μπος ανέβηκε στους 58 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται στο -5 από την πρωτοπόρο Φέγενορντ. Στη 10η θέση με 28 βαθμούς έμεινε η Χέρακλες.

24/06/2019 • 16:43