Εξι αγωνιστικές σε Ντάγκλας

28/02/2011 • 17:54

Ποινή έξι αγνωστικών επέβαλε η ολλανδική ομοσπονδία ποδοσφαίρου στον αμυντικό της Τβέντε, Ντάγκλας, επειδή χτύπησε αντίπαλο και έσπρωξε τον διαιτητή.

Ο 23χρονος αμυντικός στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης Αλκμααρ-Τβέντε, που έληξε 2-1, δέχτηκε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή επειδή γρονθοκόπησε τον Πόντους Βέρνμπλουμ της Αλκμααρ, ενώ στην συνέχεια μαινόμενος έσπρωξε τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Ο Ντάγκλας πριν ακόμα ανακοινωθεί η ποινή του από την ολλανδική ομοσπονδία είχε ήδη τιμωρηθεί με βαρύ πρόστιμο και 5 αγωνιστικές από την ομάδα του. Ο πρόεδρος της Τβέντε, μάλιστα, Γιουπ Μάνστερμαν, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου: «Οι αντιδράσεις είναι μέρος του αγώνα, άλλα είναι εντελώς ανεπίτρεπτο να συμβαίνουν αυτά σε ένα σύλλογο όπως η Τβέντε».

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο