Ισόπαλο το ντέρμπι
15/10/2011 • 23:32

Χωρίς νικητή έληξε το μεγάλο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής στην Ερεντιβίζιε. Άγιαξ και Άλκμααρ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο Άμστερνταμ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν διαφορά δύο τερμάτων από το ημίχρονο και τον «Αίαντα» να ισοφαρίζει στην επανάληψη, αν και τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ενόχ.

Ντε Μπερ: «Φαβορί η Αλκμααρ»
14/10/2011 • 15:39

Την άποψή του ότι η Αλκμααρ θα είναι συνδιεκδικήτρια του φετινού τίτλου του ολλανδικού πρωταθλήματος εξέφρασε ο προπονητής του Αγιαξ Φρανκ Ντε Μπερ, εν' όψει του σαββατιάτικου αγώνα των δύο ομάδων στο «Αμστερνταμ Αρένα».

Στην αναμονή για Σέλεσι
12/10/2011 • 11:47

Η Ναϊμέγκεν περιμένει την άδεια της FIFA για να εντάξει στο δυναμικό της τον Ζόλταν Σέλεσι, που έμεινε ελεύθερος από τον Ολυμπιακό Βόλου.

02/10/2011 • 15:52

Ούτε η ταλαιπωρία κατά την επιστροφή από την Ουκρανία δεν επηρέασε την Αλκμααρ, η οποία νίκησε στην έδρα της Φένλο με 3-1.

01/10/2011 • 23:59

Μέσα... καλά τα πάει

Την τρίτη της εντός έδρας νίκη πέτυχε η Ρόντα, τη στιγμή που μακριά από το γήπεδό της έχει τέσσερις ήττες σε ισάριθμα ματς.

Σε φιλμ ο Φαν Ντερ Σάαρ
29/09/2011 • 11:59

Μικρού μήκους ταινία με θέμα τον Έντουιν Φαν Ντερ Σαρ αποφάσισε να γυρίσει εταιρία-χορηγός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Απίστευτη ανατροπή της Χρόνινχεν
    25/09/2011 • 18:28

Από την κόλαση στον παράδεισο βρέθηκε η Χρόνινχεν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ντε Γκράαφσταπ. Μέχρι το 91ο ήταν πίσω στο σκορ με 2-1, αλλά τελικά έφυγε νικήτρια από το γήπεδο! Στο άλλο παιχνίδι του ολλανδικού πρωταθλήματος που έγινε το μεσημέρι, η Βάαλβαϊκ νίκησε 2-0 τη Ναϊμέγκεν.

Ανατροπή και κορυφή για Αλκμααρ
    25/09/2011 • 15:46
    24/09/2011 • 23:53

Χωρίς νικητή έλεξε το ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Ερεντιβίζιε. Άγιαξ και Τβέντε αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με ψηλά το κεφάλι από το Άμστερνταμ χάρη στο γκολ του Ντε Γιονγκ στο 87'.

10/10/2018 • 10:36