04/12/2016 • 20:10

Απάντησε ο Άγιαξ

Ο Άγιαξ νίκησε 2-0 στο Άμστερνταμ την Χρόνινχεν και παραμένει χέρι - χέρι με την Φέγενορντ στην Εredivisie.

Διπλό της Ουτρέχτης

Με ένα αγκολ σε κάθε ημίχρονο η Ουτρέχτη νίκησε εκτός έδρας με 2-0 την Ντεν Χάαγκ και ανέβηκε στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.

Γκρόνιγκεν-Αϊντχόφεν
03/12/2016 • 23:42

"Κόλλησε" η PSV

Η Αϊντχόφεν έμεινε στο 0-0 με τη Ρόνα εκτός έδρας για τη 15η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε και έχασε κι άλλο πολύτιμο έδαφος.

«Τρένο» η Φέγενορντ
27/11/2016 • 20:10

Ζωντανή στο 99’ η Φέγενορντ

Η Φέγενορντ έμεινε ζωντανή κόντρα στην Ουτρέχτη αφού ισοφάρισε στο 97ο λεπτό και έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Κλάασεν του Αγιαξ
27/11/2016 • 17:38

Σημαντική νίκη του Αγιαξ

Ούτε η Φέγενορντ, ούτε η Αϊντχόφεν, ούτε η Αλκμααρ, ούτε η Φιτέσε είχαν καταφέρει να νικήσουν είτε εντός είτε εκτός τη Χίρενφεϊν, αλλά το κατάφερε ο Αγιαξ που ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Μπρόνο της Σπάρτα Ρότερνταμ
27/11/2016 • 15:49

Από θρίαμβο... "Χ" η Ρόντα

Η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου προηγήθηκε 2-0 στο Ρότερνταμ κόντρα στη Σπάρτα με τον διεθνή Κύπριο επιθετικό Νέστορα Μυτίδη να σημειώνει γκολ, αλλά τελικά ισοφαρίστηκε...

Αϊντχόφεν
27/11/2016 • 00:15

Εύκολα η PSV

Στις νίκες επέστρεψε η Αϊντχόφεν με το 3-1 επί της Ντεν Χάαγκ για τη 14η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε.

Ο Αμπντούλ Ατζαγκούν
21/11/2016 • 13:37
Ο Κράμερ της Φέγενορντ
20/11/2016 • 19:38

Παρέμεινε πρώτη με "τριάρα"

Η Φέγενορντ επικράτησε με 3-0 της Ζβόλε, επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές και διατηρήθηκε στην κορυφή της Ερεντιβίζιε και το +2 από τον δεύτερο Άγιαξ.

Χατ τρικ σημείωσε ο Ντόλμπεργκ
20/11/2016 • 17:47

Πεντάρα ο Αγιαξ και κορυφή

Ο Αγιαξ λίγες ημέρες πριν φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό για το Europa League, φιλοδώρησε με πέντε τέρματα τη Ναϊμέγκεν. Χατ τρικ πέτυχε ο Ντόλμπεργκ οδηγώντας την ομάδα του στην κορυφή.

Ο Ατζαγκούν
20/11/2016 • 15:57

Ο Αναστασίου 1-1 με Ατζαγκούν

Η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την 5η της βαθμολογίας Αλκμααρ με τέρμα του Ατζαγκούν, αλλά παραμένει στον πάτο του πίνακα.