«Βλέπει» τελικό η Ρίβερ

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Ρίβερ Πλέιτ έκαμψε με 2-0 την αντίσταση της Γκουαρανί στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες.
15/07/2015 • 09:55
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Ρίβερ Πλέιτ έκαμψε με 2-0 την αντίσταση της Γκουαρανί στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες. Ο Γκαμπριέλ Μερκάδοάνοιξε το σκορ στο 59' της αναμέτρησης του «Μονουμεντάλ», ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μόρα στο 72'.

«Το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο και είναι αυτό που μας δίνει την ευκαιρία να πάμε στην Παραγουάη με πλεονέκτημα δύο γκολ, χωρίς μάλιστα να έχουμε δεχθεί κανένα», είπε ο προπονητής της Ρίβερ Πλέιτ, Μαρσέλο Γκαγιάρδο.

15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51