Ένα και… καλό

Στην τρίτη θέση του Κόπα Αμέρικα τερμάτισε η Κολομβία που επικράτησε 1-0 των ΗΠΑ στον «μικρό τελικό» της διοργάνωσης.
26/06/2016 • 05:28
Κολομβία, πανηγυρική
Στην τρίτη θέση του Κόπα Αμέρικα τερμάτισε η Κολομβία που επικράτησε 1-0 των ΗΠΑ στον «μικρό τελικό» της διοργάνωσης. Το ματς διεξήχθη στο Γκλέντειλ της Αριζόνα και κρίθηκε από το γκολ του Μπάκα στο 31΄, το οποίο έμελλε να είναι και το μοναδικό της αναμέτρησης.

Ο επιθετικός της Μίλαν σκόραρε με κοντινή προβολή μετά από κεφαλιά-πάσα του Αρίας και τελείωσε έτσι ιδανικά μια ωραία επίθεση της ομάδας του Πέκερμαν. Ο δημιουργός του γκολ (Αρίας) και ο Ορόσκο των ΗΠΑ αποβλήθηκαν στις καθυστερήσεις κι ενώ δεν άλλαξε τίποτα στο σκορ στο δεύτερου ημίχρονο.

ΗΠΑ: Χάουαρντ, Κάμερον, Ορόσκο, Μπέσλερ, Γιέντλιν, Τζόουνς, Μπράντλεϊ (79΄ Νάγκμπε), Μπεντόγια (74΄ Πούλισιτς), Ντέμπσεϊ, Γουντ, Ζαρντς

Κολομβία: Οσπίνα, Σαπάτα, Αρίας, Μουρίγιο, Φάμπρα, Κουαδράδο (74΄ Μορένο), Ροντρίγκες, Καρδόνα, Τόρες, Σέλις (87΄ Μεντίνα), Μπάκα (79΄ Μαρτίνες)
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51