Ένα και… καλό

Στην τρίτη θέση του Κόπα Αμέρικα τερμάτισε η Κολομβία που επικράτησε 1-0 των ΗΠΑ στον «μικρό τελικό» της διοργάνωσης.
26/06/2016 • 05:28
Κολομβία, πανηγυρική
Στην τρίτη θέση του Κόπα Αμέρικα τερμάτισε η Κολομβία που επικράτησε 1-0 των ΗΠΑ στον «μικρό τελικό» της διοργάνωσης. Το ματς διεξήχθη στο Γκλέντειλ της Αριζόνα και κρίθηκε από το γκολ του Μπάκα στο 31΄, το οποίο έμελλε να είναι και το μοναδικό της αναμέτρησης.

Ο επιθετικός της Μίλαν σκόραρε με κοντινή προβολή μετά από κεφαλιά-πάσα του Αρίας και τελείωσε έτσι ιδανικά μια ωραία επίθεση της ομάδας του Πέκερμαν. Ο δημιουργός του γκολ (Αρίας) και ο Ορόσκο των ΗΠΑ αποβλήθηκαν στις καθυστερήσεις κι ενώ δεν άλλαξε τίποτα στο σκορ στο δεύτερου ημίχρονο.

ΗΠΑ: Χάουαρντ, Κάμερον, Ορόσκο, Μπέσλερ, Γιέντλιν, Τζόουνς, Μπράντλεϊ (79΄ Νάγκμπε), Μπεντόγια (74΄ Πούλισιτς), Ντέμπσεϊ, Γουντ, Ζαρντς

Κολομβία: Οσπίνα, Σαπάτα, Αρίας, Μουρίγιο, Φάμπρα, Κουαδράδο (74΄ Μορένο), Ροντρίγκες, Καρδόνα, Τόρες, Σέλις (87΄ Μεντίνα), Μπάκα (79΄ Μαρτίνες)
18/09/2018 • 08:16

Ανταγωνιστικό πνεύμα και γκολ σε Λίβερπουλ, Μιλάνο. Δυνατά φαβορί στην Τσάμπιονσιπ

Έντονη η αίσθηση του γκολ στα ματς του Λίβερπουλ, της Βαρκελώνης και του Μιλάνου. Στην Τσάμπιονσιπ της Αγγλίας η Λιντς, η Άστον Βίλα και η Στόουκ είναι τα δυνατά φαβορί όμως θα χρειαστούν ουσία απέναντι σε επικίνδυνους αντιπάλους

04/09/2018 • 16:01