Οι παίκτες της Βενεζουέλας πανηγυρίζουν
06/06/2016 • 02:16

Το αποτέλεσμα μετράει...

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Κόπα Αμέρικα η Βενεζουέλα, καθώς έκαμψε την αντίσταση της Τζαμάικα με 1-0. Με δέκα παίκτες και δύο δοκάρια τελείωσαν το ματς οι ηττημένοι...

Ριβάλντο
05/06/2016 • 23:47

Ριβάλντο: «Θλίψη για αυτό που είδα»

Την απογοήτευσή του για το γεγονός πως το νούμερο 10 της Βραζιλίας δεν βρισκόταν στην αρχική σύνθεση της «σελεσάο» στο παιχνίδι κόντρα στον Ισημερινό για το Κόπα Αμέρικα, εξέφρασε ο Ριβάλντο.

Ενα... ψαράκι "λύγισε" την Αϊτή

Στο "Σεντσούριλινκ Φιλντ" του Σιάτλ, το Περού νίκησε 1-0 την πρωτάρα Αϊτή (είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία στις καθυστερήσεις) με σκόρερ τον ρέκορντμαν Γκερέρο, σε ένα ματς στο οποίο ο διαιτητής Τζον Πίτι από τον Παναμά έκανε το εξής τραγελαφικό: κράτησε... ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Μοχάμεντ Αλι διάρκειας μερικών δευτερολέπτων. Μάλλον δεν τον συμπαθούσε...

Ο Ζοέλ Κάμπελ με τη φανέλα της Κόστα Ρίκα κόντρα στην Παραγουάη
05/06/2016 • 02:14

Πολύ κακό για το τίποτα στο Κόστα Ρίκα-Παραγουάη

Κόστα Ρίκα και Παραγουάη αναμετρήθηκαν στο "Κάμπινγκ Γουόρλντ" του Ορλάντο σε ένα παιχνίδι που σίγουρα θα ξεχάσουμε πάρα πολύ γρήγορα. Ανύπαρκτο θέαμα, ανύπαρκτες σημαντικές φάσεις και το 0-0 ως φυσικό επακόλουθο όλων των παραπάνω.

Με το... δεξί η Κολομβία

Ιδανικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Κόπα Αμέρικα η Κολομβία, καθώς στην πρεμιέρα της διοργάνωσης επιβλήθηκε 2-0 των ΗΠΑ και πήρε από νωρίς κεφάλι στον πρώτο όμιλο.

To προφίλ των φιναλίστ του Κόπα Αμέρικα.
      03/06/2016 • 14:24
        Σε δέκα πόλεις θα διεξαχθεί το Κόπα Αμέρικα.
        03/06/2016 • 12:56

06/11/2018 • 16:34