Βιδάλ
11/06/2016 • 04:22

Ζωντανή με Βιδάλ η Χιλή

Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, η Χιλή επικράτησε 2-1 της Βολιβίας χάρη σε γκολ-πέναλτι του Βιδάλ (σκόραρε δις) στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων και παρέμεινε στο κόλπο πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κόπα Αμέρικα. Αποκλείστηκε η Βολιβία.

Ο Λουίς Σουάρες
10/06/2016 • 09:42

Ταμπάρες: «Δεν ήταν έτοιμος ο Σουάρες»

Ο Όσκαρ Ταμπάρες ξεκαθάρισε πως ο Λουίς Σουάρες δεν ήταν έτοιμος να αγωνιστεί στην αναμέτρηση της Ουρουγουάης με τη Βενεζουέλα και για αυτό τον λόγο τον κράτησε στον πάγκο.

Μεξικό-Τζαμάικα
10/06/2016 • 08:00
Ο Ρονδόν πανηγυρίζει το γκολ της Βενεζουέλας
10/06/2016 • 04:41

O Ρονδόν «ξέρανε» την Ουρουγουάη

Στο παιχνίδι που άνοιξε τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Κόπα Αμέρικα, η Βενεζουέλα νίκησε με 1-0 την Ουρουγουάη, αποκλείοντάς την ουσιαστικά από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

O Iσημερινός πήρε την ισοπαλία με το Περού.
09/06/2016 • 08:28
Βραζιλία, Αϊτή
09/06/2016 • 04:27

Θύμισε Βραζιλία

Μετά το στείρο 0-0 της πρεμιέρας κόντρα στο Εκουαδόρ, η Βραζιλία έπιασε καλή απόδοση και παρά την δεδομένα μικρή δυναμικότητα της Αϊτής, έπαιξε καλή μπάλα για να πάρει τη νίκη με το επιβλητικό 7-1.

Έδωσε την πρόκριση ο Χάμες

Ο Χάμες Ροντρίγκες ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Κολομβίας στη νίκη 2-1 επί της Παραγουάης, όπου η ομάδα του εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κόπα Αμέρικα.

Φάση από το ΗΠΑ - Κόστα Ρίκα
08/06/2016 • 05:05

Σεφτέ με... ντόρτια οι ΗΠΑ

Την πρώτη τους νίκη και μάλιστα με εμφατικό τρόπο σημείωσαν οι ΗΠΑ στο Κόπα Αμέρικα, καθώς συνέτριψαν με 4-0 την Κόστα Ρίκα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Ο Άνχελ Ντι Μαρία
07/06/2016 • 09:12
Οι παίκτες της Αργεντινής
07/06/2016 • 07:20

Με το δεξί η Αργεντινή

Η Αργεντινή νίκησε 2-1 τη Χιλή στο πρώτο της ματς στο Κόπα Αμέρικα και ξεκίνησε θετικά τις υποχρεώσεις της στην εφετινή διοργάνωση, ενώ παράλληλα πήρε ρεβάνς για τον περσινό χαμένο τελικό.