Το ευχαριστώ της Πάντερμπορν στην Μπόχουμ

Με φανέλες της Μπόχουμ με το όνομα του τερματοφύλακα Ρίμαν αναχώρησαν οι παίκτες της Πάντερμπορν για την Μαγιόρκα όπου και θα γιορτάσουν την άνοδο στην Μπουντεσλίγκα.

Οι παίκτες του Στέφεν Μπάουμγκαρτ ευχαρίστησαν με αυτό τον τρόπο τον Ρίμαν και την Μπόχουμ η οποία κράτησε στο 2-2 την Ουνιόν Βερολίνου για να ανέβει η Πάντερμπορν στην Μπουντεσλίγκα παρά την ήττα με 3-1 από τη Ντινάμο Δρέσδης!

Ο Ρίμαν είχε μια σπουδαία επέμβαση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για να κρατήσει την ισοπαλία για αυτό και είχε την τιμητική του από τους παίκτες της Πάντερμπορν!

Οι δύο ομάδες μάλιστα αμέσως μετά την λήξη των αγώνων είχαν ανταλλάξει tweet! Η Μπόχουμ έδωσε την διεύθυνση στην Πάντερμπορν για να στείλει μπύρες και η Πάντερμπορν απάντησε με ένα ευχαριστήριο tweet!