Ισόπαλο ντέρμπι στην Ρώμη με έξι δοκάρια (video)

Στο Στάντιο Ολίμπικο, Λάτσιο και Ρόμα έμειναν στο 1-1. Οι Λατσιάλι είχαν τέσσερα δοκάρια στο παιχνίδι και οι τζιαλορόσι δύο.
0
Ηλίας Βλάχος
01/09/2019 • 21:16
Ο Λουίς Αλμπέρτο σκόραρε αλλά δεν ήταν αρκετό

Το πρώτο ημίχρονο του Ντέρμπι ντελα Καπιτάλε είχε τα πάντα εκτός από τα γκολ που έπρεπε να έχει. Η Λάτσιο σημάδεψε τρεις φορές το δοκάρι με τους Λέιβα (3'), Ιμόμπιλε (24') και Κορέα (24') και η Ρόμα δυο με τον ίδιο παίκτη τον Τζανιόλο (5', 27').

Την λύση έδωσε ο Κολάροφ ο οποίος από το σημείο του πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην Ρόμα στο 17ο λεπτό του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάτσιο πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Ο Λάτσαρι με κεφαλιά απείλησε στο 58ο λεπτό και τελικά ο Λουίς Αλμπέρτο έδωσε την λύση και ισοφάρισε για την ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι στο 59ο λεπτό.

Η Λάτσιο δεν έκανε την ανατροπή γιατί ο Κορέα αστόχησε σε τετ-α-τετ (64') και ο Παρόλο σημάδεψε και αυτός το δοκάρι (86'). Λίγο πριν το τέλος γκολ του Λάτσαρι για την Λάτσιο σωστά δεν μέτρησε ως οφσάιντ!
22/10/2019 • 09:11

Δρόμος στρωμένος με "αγκάθια" για Μπάγερν, Σίτι και Τότεναμ!

Εμπόδια με διάφορες όψεις έχουν να αντιμετωπίσουν απόψε τα φαβορί σε Φάληρο, Μάντσεστερ και Λονδίνο. Με την αξιοπιστία τους είναι σε θέση να πάρουν αυτό που θέλουν η Ατλέτικο Μαδρίτης, η Γουέστ Μπρομ και η Κουϊνς Παρκ Ρέϊντζερς