Ηγετική φυσιογνωμία στα 37 του χρόνια ο Άλβες! (video)

Γα 86 λεπτά η Μίλαν κρατούσε χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, το υπέρ της 1-0 στο «Ένιο Ταρντίνι» απέναντι στην Πάρμα, σε ματς για την 33η αγωνιστική της Serie A
Μιχάλης Κατσαφάδος
20/04/2019 • 15:44
O Μπρούνο Άλβες
Γα 86 λεπτά η Μίλαν κρατούσε χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, το υπέρ της 1-0 στο «Ένιο Ταρντίνι» απέναντι στην Πάρμα, σε ματς για την 33η αγωνιστική της Serie A. Η μεγάλη κλάση του αρχηγού της Πάρμα όμως μίλησε στο τέλος. Ο Μπρούνο Άλβες με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 87ο λεπτό, έδωσε τον πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία, ενώ για την Μίλαν αυτή η απώλεια των 2 βαθμών μπορεί να αποδειχτεί μοιραία στην μεγάλη «μάχη» της τετράδας.
Η Μίλαν είχε προηγηθεί με τον Ισπανό Καστιγέχο στο 69΄μόλις τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.
21/08/2019 • 07:36

Με έμφαση στη λεπτομέρεια τα ματς σε Φάληρο, Ζάγκρεμπ, Λιντς και Κόλντινγκ

Δύσκολο το έργο του Ολυμπιακού με αντίπαλο την Κράσνονταρ,πιο παραγωγικό περιμένουμε το ματς στο Ζάγκρεμπ και ιδιαίτερα ανταγωνιστικό τον Ερυθρό Αστέρα. Γουέστ Μπρομ και η Λιντς έχουν προβάδισμα κόντρα σε αντιπάλους ικανούς στο σκοράρισμα