Η βραδιά της Ουντινέζε!

25/11/2011 • 23:50

Τη μοναξιά της κορυφής στο Καμπιονάτο (έχει βέβαια δύο παιχνίδια περισσότερα), απολαμβάνει η Ουντινέζε μετά τη μεγάλη νίκη με 2-0 επί της Ρόμα στο «Φρίουλι».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 79ο λεπτό μετά από εξαιρετική ενέργεια του Ντι Νατάλε ενώ ο Ίσλα προ κενής εστίας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ένα λεπτό πριν συμπληρωθούν τα 90'.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Χαντάνοβιτς, Μπενάτια, Ντανίλο, Ντομίτσι (17' Φερονέτι), Μπάστα, Ίσλα, Πίντσι, Ασαμόα, Αρμέρο, Αμπντί (69' Φαμπρίνι), Ντι Νατάλε (88' Πασκουάλε)
ΡΟΜΑ: Στεκέλενμπουργκ, Ζουάν, Άνγκελ, Κάερ (81' Κασέτι), Ταντέι, Ντε Ρόσι, Γκάγκο (73' Μπόγιαν), Γκρέκο (85' Περότα), Πιάνιτς, Οσβάλντο, Λαμέλα.

19/10/2019 • 08:08

Κερδίζει όποιος βάλει τα περισσότερα σε Μίντλεσμπρο, Φάληρο και Ντόρτμουντ

Προβάδισμα νίκης έχει ο Ολυμπιακός αντμετωπίζοντας την καλύτερη, έως τώρα, επίθεση του πρωταθλήματος! Αμφίρροπα με πιθανά όλα τα ενδεχόμενα σε Μίντλεσμπρο, Ντόρτμουντ, Αλκμάαρ και Μάδεργουελ. Βάσιμο το αβαντάζ για Έξετερ, Σουόνσι και Μπρίστολ Ρόβερς