Νίκη για τους Λέικερς με εξαιρετικό Κούζμα (photo)

Ο Κάιλι Κουζμα σημείωσε double double και οδήγησε τους Λος Άντζελες Λέικερς στη νίκη 107-100 επί των Σικάγο Μπουλς, εντός έδρας.

Ο Κάιλι Κουζμα σημείωσε double double και οδήγησε τους Λος Άντζελες Λέικερς στη νίκη 107-100 επί των Σικάγο Μπουλς, εντός έδρας. Ο παίκτης των γηπεδούχων είχε 16 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ, σε 30,41 λεπτά συμμετοχής. Ο Λόνζο Μπολ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές με 19 πόντους, ενώ στους 17 σταμάτησε ο Κεντάβιους Κάλντγουελ Πόουπ. Στους 16 πόντους ο Μπράντον Ίνγκραμ.

Από την άλλη πλευρά, ο Τζάμπαρι Πάρκερ σημείωσε 18 πόντους για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Λάουρι Μάρκανεν σταμάτησε στους 17. Στους δώδεκα πόντους οι Χάτσισον και Αρκιντιατσόνο. Αυτή ήταν η 23η εφετινή νίκη των “λιμνανθρώπων” σε σύνολο 44 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (23-21), ενώ οι “ταύροι” γνώρισαν την 33η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 43 αναμετρήσεων (10-33), συνεχίζοντας την κακή τους εφετινή πορεία.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Ίνγκραμ 16, Κούζμα 16, Τσάντλερ 8, Κάλντγουελ Πόουπ 17, Μπολ 19, Μακ Γκι 9, Χαρτ 2, Μπίσλι 4, Στέφενσον 3, Μικάιλιουκ 6, Ζούμπατς 7

Μπουλς: Χάτσισον 12, Μάρκανεν 17, Κάρτερ 6, Λα Βιν 10, Νταν 6, Αρκιντιατσόνο 12, Χάρισον 10, Πόρτις 2, Πάρκερ 18, Σέλντεν 5, Φελίσιο 2