Φαβρ: “Κάναμε δώρα”

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής της Ντόρτμουντ Λουσιέν Φαβρ στη συνέντευξη τύπου του αγώνα με την Τότεναμ ιδιαίτερα για την εικόνα της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Λουσιέν Φαβρ είδε την ομάδα του να κάνει ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο Λονδίνο στο οποίο όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Μετά το πρώτο λάθος της άμυνας στο 1-0 του δεύτερου μέρους η ομάδα του κατέρρευσε και ο ίδιος είχε να πει:

“Παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε μερικές ευκαιρίες. Αμυνθήκαμε πολύ καλά και βγήκαμε όμορφα μπροστά. Στην αρχή του δεύτερου μέρους όμως τα παρατήσαμε όλα. Χάσαμε τη μπάλα, έγινε σέντρα μπήκε το γκολ. Ήταν ένα δώρο από μας.

Μετά παίξαμε νευρικά και ήταν πολύ δύσκολο για μας. Κάποιες φορές πρέπει μόνο να αμυνθούμε. Στο δεύτερο γκολ έπρεπε να είχαμε διώξει τη μπάλα και μετά το δεύτερο γκολ έγινε πάρα πολύ δύσκολο ακόμα και το να κρατήσουμε τη μπάλα και να κάνουμε ευκαιρίες.”