Εύκολα στους "8" η Ρόμα

Η ομάδα του Κώστα Μανωλά επικράτησε εύκολα με 4-0 της Βίρτους Εντέλα και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Ιταλίας.
15/01/2019 • 01:41
Πάτρικ ΣΙκ
Το εμπόδιο ήταν εύκολο εκ προοιμίου και κατά τη διάρκεια του ματς αποδείχθηκε τέτοιο. Η Ρόμα επικράτησε εύκολα με 4-0 της Βίρτους Εντέλα που αγωνίζεται στη Serie C και στους οκτώ θα παίξει σε μονή αναμέτρηση την πρόκριση στα ημιτελικά στο Αρτέμιο Φράνκι με την Φιορεντίνα.

Το 1-0 έγινε στο πρώτο λεπτό και χωρίς οι αντίπαλοι να ακουμπήσουν τη μπάλα. Μετά από 16 μεταβιβάσεις ο Σικ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με τακουνάκι. Στις καθυστερήσεις ο Σικ με τακουνάκι και πάλι αυτή τη φορά έδωσε έτοιμο γκολ στον Μαρκάνο, ενώ ακολούθησαν δύο γκολ του Παστόρε με δύο δικά του γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.
22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο