Έκανε το καθήκον της η Γιούβε (video)

Η Γιουβέντους δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην Αταλάντα την οποία νίκησε 3-2 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.
11/01/2017 • 23:43
Γιουβέντους

Η «Μεγάλη Κυρία» κατόρθωσε να πετύχει δύο τέρματα και ουσιαστικά να «καθαρίσει» την υπόθεση πρόκριση παρά το τελικό 3-2.  Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Ντιμπάλα ενώ στο 34’ ο Μάντζουκιτς έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 72ο λεπτό με τον Κονκό αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Πιάνιτς ανέκτησε το προβάδισμα δύο τερμάτων του με πέναλτι. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 81ο λεπτό ο Λαθ.

Με αυτό τον τρόπο η Γιούβε εξασφάλισε την παρουσία της στα προημιτελικά του θεσμού μία εκ των Μίλαν – Τορίνο.
20/09/2017 • 08:00

Ανταγωνιστικά αουτσάϊντερ στο Λιγκ Καπ. Αξιόπιστα φαβορί, Γκέτεμποργκ και Φέγενορντ

Στους αγώνες του Αγγλικού Λιγκ Καπ και εν μέσω πολλών υποχρεώσεων εντός κι εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου οι "μεγάλοι" της Premier League δίνουν πολλές ευκαιρίες σε παίκτες με λιγότερο χρόνο συμμετοχής, τουλάχιστον στις πρώτες φάσεις της διοργάνωσης.