Πρόκριση στις καθυστερήσεις για τη Φιορεντίνα (video)

Η Φιορεντίνα τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Κιέβο Βερόνα και με τη βοήθεια και του διαιτητή κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 και την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.
11/01/2017 • 20:31
Φιορεντίνα - Κιέβο Βερόνα

Οι «Βιόλα» δεν μπόρεσαν να «ξεκλειδώσουν» γρήγορα την άμυνα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι είχαν οχυρώσει άριστα τα μετόπισθέν τους και απειλήθηκαν ελάχιστα. Όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα κρινόταν είτε στην παράταση είτε στα πέναλτι αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο διαιτητής της αναμέτρησης «ανακάλυψε» πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπερναντέτσκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σορεντίνο, στέλνοντας την ομάδα του με αυτό τον τρόπο στους «8» της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει τη Νάπολι.

23/08/2017 • 08:00