21/03/2012 • 11:15

Ο Μίρκο Βούτσινιτς δήλωσε πως η Γιουβέντους ξεπέρασε το εμπόδιο της Μίλαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου χάρη στην αποφασιστικότητα που έδειξε

Στον τελικό η Γούβε!
21/03/2012 • 00:18

Μετά από 31 αποτυχημένες απόπειρες ως τώρα στη σεζόν μία ομάδα, η Μίλαν, κατάφερε να νικήσει (2-1) τη Γιουβέντους στο 90λεπτο, αλλά αυτό... δεν αποδείχθηκε αρκετό. Η Κυρία που είχε νικήσει με το ίδιο σκορ στο "Σαν Σίρο", "χτύπησε" στην παράταση και με το τελικό 2-2 επέστρεψε μετά από οκτώ χρόνια στον τελικό του Κυπέλλου.

Στους «4» η Σιένα
25/01/2012 • 20:39

Το «εισιτήριο» για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ιταλίας πήρε η Σιένα, που νίκησε 1-0 την Κιέβο σε εκτός έδρας νοκ άουτ αναμέτρηση. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Ντέστρο στο 54', δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Εγκώμια για Ντελ Πιέρο
    25/01/2012 • 10:29

Ο Αντόνιο Κόντε μόνο καλά λόγια είχε να πει για τον Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο μετά τη νίκη 3-0 της Γιουβέντους επί της Ρόμα για το Coppa Italia.

Τα θέλει όλα η "Κυρία"
    24/01/2012 • 23:55

Η Γιουβέντους μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι, επικράτησε άνετα με 3-0 της Ρόμα και προκρίθηκε στους "4" του Κυπέλλου Ιταλίας.

Πρόκριση στα πέναλτι για τη Σιένα
    14/12/2011 • 00:41

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που έληξε ισόπαλο 3-3 στην κανονική διάρκεια και 4-4 στην παράταση, η Σιένα κέρδισε στα πέναλτι την Παλέρμο και πέρασε στους "8" του Κυπέλλου Ιταλίας.

Το σήκωσε η Ίντερ!
    30/05/2011 • 01:06

Το 7ο κύπελλο της ιστορίας της και τέταρτο την τελευταία επταετία κατάκτησε η Ιντερ, η οποία στον τελικό επικράτησε της Παλέρμο με 3-1.

Στον τελικό η Ιντερ
    12/05/2011 • 06:53

Η Ιντερ αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Ρόμα (1-1) και σε συνδυασμό το 1-0 του πρώτου αγώνα πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας.

"Πάγωσε" το "Σαν Σίρο"
    20/04/2011 • 23:51

Η Παλέρμο πήρε 2-2 από τη Μίλαν στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Προβάδισμα η Ίντερ
    20/04/2011 • 00:06

Η Ίντερ νίκησε 1-0 τη Ρόμα στο "Ολίμπικο" και απέκτησε το πάνω χέρι για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας.

19/01/2000 • 18:00

14/11/2018 • 10:51