15/01/2013 • 11:25

Την πρόκριση στους ημιτελικούς του κυπέλλου Ιταλίας θέλει να πανηγυρίσει η Ίντερ που υποδέχεται την Μπολόνια στο "Τζουζέπε Μεάτσα".

Ο Βούτσινιτς έστειλε τη Γιούβε στους "4"
10/01/2013 • 00:50

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο κιόλας λεπτό, ωστόσο η Γιουβέντους αντέδρασε και κατάφερε να πάρει τη νίκη και την πρόκριση, αφήνοντας εκτός συνέχειας του Κυπέλλου τη Μίλαν.

Φαβορί η Λάτσιο
08/01/2013 • 10:31

Η πρώτη ομάδα που θα εξασφαλίσει την πρόκριση στους "4" του κυπέλλου Ιταλίας φιλοδοξεί να γίνει η Λάτσιο.

Ο Κονέ "σκότωσε" ξανά τη Νάπολι
    19/12/2012 • 23:56

Με γκολ του Παναγιώτη Κονέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπολόνια νίκησε 2-1 τη Νάπολι στο "Σαν Πάολο" και προκρίθηκε στους "8" του κυπέλλου Ιταλίας.

Στα προημιτελικά η Φιορεντίνα
    19/12/2012 • 22:04

Ένα γκολ του Μπόρχα Βαλέρο, στο 36ο λεπτό, χάρισε στη Φιορεντίνα την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ιταλίας, καθώς επέτρεψε στην ομάδα της Τοσκάνης να επικρατήσει της Ουντινέζε με 1-0 στο «Φρίουλι».

Πρόκριση στα πέναλτι για τη Λάτσιο
    19/12/2012 • 18:43

Τον... αποκλεισμό με τα μάτια της είδε η ομάδα της Ρώμης, που ισοφάρισε τη Σιένα στο 95΄ (1-1) και την απέκλεισε στα πέναλτι (4-1), από τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Εύκολα η Ίντερ
    19/12/2012 • 00:03

Η 5η ομάδα που προκρίθηκε στους "8" του κυπέλλου Ιταλίας έγινε η Ίντερ με το 2-0 επί της Βερόνα στο "Τζιουζέπε Μεάτσα".

Πρόκριση με τριάρα για τη Μίλαν
      14/12/2012 • 00:04

Η Ρετζίνα αποδείχθηκε εύκολος αντίπαλος για την Μίλαν, η οποία με γκολ των Γέπες (51΄), Νιάνγκ (79΄) και Πατσίνι (81΄) επικράτησε της αντιπάλου της με 3-0 και προκρίθηκε στους "8" του Κυπέλλου Ιταλίας.

Πρόκριση με Τζιοβίνκο για Γιουβέντους
      13/12/2012 • 00:05

Ενα γκολ του Τζιοβίνκο στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, η Γιουβέντους επικράτησε 1-0 της Κάλιαρι στο Τορίνο και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ιταλίας.

Στα πέναλτι πέρασε η Κατάνια
        12/12/2012 • 22:01

Η Κατάνια νίκησε την Πάρμα με 4-3 στα πέναλτι στο "Ενιο Ταρντίνι" και προκρίθηκε στους προημιτελικούς του κυπέλλου Ιταλίας.

Μισή ώρα χρειάστηκε η Ρόμα
        12/12/2012 • 00:05

Την πρόκρισή της στη φάση των «8» του Κυπέλλου Ιταλίας εξασφάλισε η Ρόμα, επικρατώντας με 3-0 της Αταλάντα στο «Ολίμπικο» για τους «16» του θεσμού.