17/01/2013 • 15:57

Η ψυχή των παικτών της έδωσε στη Ρόμα την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας επί της Φιορεντίνα, σύμφωνα με τον προπονητή της Ζντένεκ Ζέμαν. Οι «τζαλορόσι» πέτυχαν το στόχο τους ακόμα και αν τους έλειπαν παίκτες, όπως οι Φραντσέσκο Τότι, Πάμπλο Οσβάλντο, Ερικ Λαμέλα και Μαρκίνιο.

Μοντέλα: «Ημασταν άτυχοι»
17/01/2013 • 15:15

Στην έλλειψη τύχης απέδωσε ο προπονητής της Φιορεντίνα Βιντσέντσο Μοντέλα τον αποκλεισμό της ομάδας του από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι «βιόλα» ηττήθηκαν στον προημιτελικό τη Τετάρτης από τη Ρόμα με 1-0 και αποχαιρέτησαν το θεσμό.

Ο Ρανόκια "λύτρωσε" την Ιντερ
16/01/2013 • 00:52

Η Μπολόνια του Κονέ πάλεψε για την έκπληξη, αλλά ο Ρανόκια στις καθυστερήσεις της παράτασης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (3-2) και την Ιντερ στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Τιμούν τον Άρπαντ Βάις, Ίντερ και Μπολόνια
15/01/2013 • 20:22
Με φόντο τους "4"
15/01/2013 • 11:25

Την πρόκριση στους ημιτελικούς του κυπέλλου Ιταλίας θέλει να πανηγυρίσει η Ίντερ που υποδέχεται την Μπολόνια στο "Τζουζέπε Μεάτσα".

Ο Βούτσινιτς έστειλε τη Γιούβε στους "4"
10/01/2013 • 00:50

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο κιόλας λεπτό, ωστόσο η Γιουβέντους αντέδρασε και κατάφερε να πάρει τη νίκη και την πρόκριση, αφήνοντας εκτός συνέχειας του Κυπέλλου τη Μίλαν.

Φαβορί η Λάτσιο
08/01/2013 • 10:31

Η πρώτη ομάδα που θα εξασφαλίσει την πρόκριση στους "4" του κυπέλλου Ιταλίας φιλοδοξεί να γίνει η Λάτσιο.

Ο Κονέ "σκότωσε" ξανά τη Νάπολι
    19/12/2012 • 23:56

Με γκολ του Παναγιώτη Κονέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπολόνια νίκησε 2-1 τη Νάπολι στο "Σαν Πάολο" και προκρίθηκε στους "8" του κυπέλλου Ιταλίας.

Στα προημιτελικά η Φιορεντίνα
    19/12/2012 • 22:04

Ένα γκολ του Μπόρχα Βαλέρο, στο 36ο λεπτό, χάρισε στη Φιορεντίνα την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ιταλίας, καθώς επέτρεψε στην ομάδα της Τοσκάνης να επικρατήσει της Ουντινέζε με 1-0 στο «Φρίουλι».

Πρόκριση στα πέναλτι για τη Λάτσιο
    19/12/2012 • 18:43

Τον... αποκλεισμό με τα μάτια της είδε η ομάδα της Ρώμης, που ισοφάρισε τη Σιένα στο 95΄ (1-1) και την απέκλεισε στα πέναλτι (4-1), από τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Εύκολα η Ίντερ
    19/12/2012 • 00:03

Η 5η ομάδα που προκρίθηκε στους "8" του κυπέλλου Ιταλίας έγινε η Ίντερ με το 2-0 επί της Βερόνα στο "Τζιουζέπε Μεάτσα".

Πρόκριση με τριάρα για τη Μίλαν
      14/12/2012 • 00:04

Η Ρετζίνα αποδείχθηκε εύκολος αντίπαλος για την Μίλαν, η οποία με γκολ των Γέπες (51΄), Νιάνγκ (79΄) και Πατσίνι (81΄) επικράτησε της αντιπάλου της με 3-0 και προκρίθηκε στους "8" του Κυπέλλου Ιταλίας.

19/09/2018 • 10:52