Άντεξε η Βαγιαδολίδ στη Βασκωνία (video)

Η Βαγιαδολίδ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αλαβές στη Βιτόρια και διατήρησε τις ελπίδες που έχει για παραμονή στην Πριμέρα.
20/04/2019 • 03:13
Σημαντικό βαθμό πήρε η Βαγιαδολίδ στη Βιτόρια κόντρα στην Αλαβές σε παιχνίδι για την 33η αγωνιστική της Πριμέρα.

Οι Blanquivioletas αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τους Βάσκους και διατήρησαν τις ελπίδες τους για παραμονή στην κατηγορία.

Η Αλαβές προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με τον Γκουιντέτι (απίθανη η γκάφα του αντίπαλου τερματοφύλακα), ενώ στο 24ο λεπτό έγινε το 2-0 με τον Ροντρίγκες. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Μορένο στο 38ο λεπτό και στο 76ο λεπτό έκαναν το 2-2 με πέναλτι του Ουνάλ.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Βαγιαδολίδ ξέφυγε προσωρινά από την επικίνδυνη ζώνη και ανέβηκε στη 17η θέση με 32 βαθμούς, ενώ η 8η Αλαβές έχασε πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για να πάρει το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One