Η Θέλτα το ήθελε περισσότερο (video)

Η Σοσιεδάδ προηγήθηκε στο «Μπαλαϊδος» αλλά ο Ιάγο Άσπας πέτυχε δύο γκολ και οδήγησε την Θέλτα σε νίκη – χρυσάφι με 3-1. Δύο φορές προηγήθηκε η Λεβάντε της Ουέσκα, αλλά δεν κέρδισε (2-2).
07/04/2019 • 21:36
O Ιάγο Άσπας "χόρευε" στη βροχή

Θέλτα – Σοσιεδάδ
Η διαφορά κινήτρου ήταν εμφανής στην Γαλικία, εκεί όπου η Ρεάλ Σοσιεδάδ μπορεί να προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο χάρη στο γκολ του Γουίλιαν Χοσέ με πέναλτι στο 32΄, όμως η επανάληψη ανήκε εξ΄ ολοκλήρου στους γηπεδουχους. Ο Ιάγο Άσπας ισοφάρισε με πέναλτι στο 51΄, ο Βραζιλιάνος Γουίλιαν Ζοσέ αποβλήθηκε με απ΄ ευθείας κόκκινη κάρτα στο 58΄ και η Θέλτα δεν άργησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέτημα. Ξανά ο Άσπας το 2-1 στο 70΄, κερασάκι στην τούρτα το 3-1 από τον Γκόμες στο 91΄ και τρίποντο – βάλσαμο για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν τους 32 βαθμούς και ξέφυγαν από την ζώνη του υποβιβασμού.

Λεβάντε – Ουέσκα
Στη Βαλένθια, η Λεβάντε απέτυχε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στην ουραγό Ουέσκα και έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη. Η ομάδα του Πάκο Λόπεθ προηγήθηκε δύο φορές (Ρόζερ Μαρτί 19΄, πεν. Μοράλες 65΄), όμως οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές σε διάστημα έξι λεπτών (63΄ Γκαγιέγκο, 69΄ Άβιλα) και απέδρασαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν