Ισοφαρίστηκε και έμεινε χαμηλά η Ράγιο (video)

31/03/2019 • 17:37
Aπό το Ράγιο-Μπέτις
Η Μπέτις ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε, με αποτέλεσμα η Ράγιο Βαγεκάνο να μείνει χωρίς νίκη για μία ακόμα αγωνιστική, μετά το τελικό 1-1.

Ο Ντε Τόμας στο 34' έκανε το 1-0 για τους Μαδριλένους με ωραίο τελείωμα μετά από σέντρα του Μπεμπέ, ωστόσο το εξαιρετικό πλασέ του Τέγιο στο 81ο λεπτό, διαμόρφωσε το 1-1 για λογαριασμό της Μπέτις, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το ματς, λόγω αποβολής του Ντι Σάντο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ράγιο μετρά πλέον 24 βαθμούς, στην προτελευταία θέση και στο -5 από την παραμονή, ενώ η Μπέτις έφτασε τους 40 πόντους και απέχει τρεις από τη 6η θέση και την ευρωαϊκή έξοδο.

21/10/2019 • 12:05