Επέστρεψε στις νίκες η Αλαβές

Τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών έβαλε η Αλαβές, καθώς επικράτησε 2-0 της Λεβάντε στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.
11/02/2019 • 23:56
Αλαβές

Η ομάδα του Αμπελάρντο είχε να πανηγυρίσει νίκη από τις αρχές του 2019, ωστόσο τα κατάφερε κόντρα στη Λεβάντε και μπήκε ξανά σε τροχιά Ευρώπης. Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Λαγκουάρντια (το πρώτο του φετινό γκολ) στο 23ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τζόνι έγραψε το τελικό 2-0.

Με αυτή τη νίκη η Αλαβές έπιασε στην 5η θέση τη Χετάφε και άφησε τη Λεβάντε στους 27 βαθμούς και την 14η θέση.
22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον