«Καθάρισε» σε ένα ημίχρονο η Μπαρτσελόνα

Με δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο, η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Θέλτα στο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της La Liga και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.
22/12/2018 • 21:32
Μπαρτσελόνα

Το σκορ για τους «μπλαουγκράνα» άνοιξε στο 10’ ο Ντεμπελέ με σουτ από το ύψος του πέναλτι, ενώ στο 45’ ήταν η σειρά του Μέσι να «χτυπήσει». Ο Ζόρντι Άλμπα τον βρήκε κάθετα και ο Αργεντινός με υπέροχο πλασέ έγραψε το 2-0, που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Τους 37 βαθμούς έφτασε η ομάδα του Λουίς Ενρίκε με απολογισμό 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και δύο ήττες, με τη Θέλτα να βρίσκεται στη 10η θέση με 21 πόντους.
20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς