Εύκολα και απλά 2-0 η Ρεάλ την Χετάφε

Μιχάλης Κατσαφάδος
20/08/2018 • 01:21
Ο Μπέιλ
Θετικό ήταν το ξεκίνημα για την Ρεάλ στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Τέσσερις ημέρες μετά την ήττα της στο ισπανικό Σουπερ Καπ από την Ατλέτικο Μαδρίτης, η πρωταθλήτρια Ευρώπης επικράτησε εύκολα στο ¨Σαντιάγκο Μπερναμπέου" της Χετάφε με σκορ 2-0. Τα γκολ πέτυχαν ο Καρβαχάλ στο 20ο λεπτό και ο Γκάρεθ Μπέιλ στο 51΄μετά από ωραία προσπάθεια του Ασένσιο.

Ο 22χρονος επιθετικός μάλιστα είχε και δοκάρι τρία λεπτά αργότερα. Ο Ζουλέν Λοπετέγκι άφησε στον πάγκο τους Κουρτουά, Μόντριτς και Βαράν, με τον Κροάτη μέσο να περνάει ως αλλαγή στο τελευταίο 20λεπτο.

Ρεάλ: Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Νάτσο, Μαρσέλο, Θεμπάγιος (71' Μόντριτς), Κρόος, Ίσκο (58' Καζεμίρο), Ασένσιο, Μπενζεμά, Μπέιλ (76' Λούκας Βάθκεθ).

Χετάφε: Σορία, Σουάρες, Γκονζάλες, Ντακονάμ, Καμπρέρα, Πορτίγιο (64' Αλέχο), Αραμπαρί, Σιμπασάκι, Μαξίμοβιτς, Εντιαγέ (59' Μάτα), Μολίνα (71' Άνχελ).