Εντυπωσιακή ανατροπή για τη Λάτσιο

Στην τρίτη θέση της Σέριε Α ανέβηκε προσωρινά η Λάτσιο, που νίκησε δύσκολα με 3-2 την Τσεζένα στο "Ολίμπικο".

Στην τρίτη θέση της Σέριε Α ανέβηκε προσωρινά η Λάτσιο, που νίκησε δύσκολα με 3-2 την Τσεζένα στο “Ολίμπικο”. Οι Ρωμαίοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο γκολ, με τους Μούτου (14′) και Ιακουίντα (35′ πεν.) να σκοράρουν για τους φιλοξενούμενους και το τέρμα του δεύτερου από την άσπρη βούλα να συνδυάζεται με την αποβολή του Κονκό.

Παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα, ωστόσο, οι “λατσιάλι” ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να φέρουν τα πάνω-κάτω μέσα σε ένα εντυπωσιακό δεκάλεπτο. Ο Ερνάνες μείωσε στο 53′, ο Λούλιτς ισοφάρισε στο 61′ και στο 63′ ο Κόζακ ολοκλήρωσε την απίστευτη ανατροπή.

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Τζάουρι, Μπιάβα, Κονκό, Λεδέσμα, Ματουζαλέμ, Ερνάνες, Γκονζάλες, Καντρέβα (46′ Κόζακ), Λούλιτς, Κλόζε

ΤΣΕΖΕΝΑ: Αντονιόλι, Κομότο, Ροντρίγκες, Λάουρο, Σαντάνα (70′ Γκουάνα), Κολούτσι, Πουντίλ (64′ Ντελ Νέρο), Παρόλο, Τσεκαρέλι, Ιακουίντα (59′ Ρενέλα), Μούτου