“Φιλί ζωής” για τη Λεβάντε

Η Λεβάντε επικράτησε 2-1 της Λας Πάλμας στις καθυστερήσεις της μεταξύ τους αναμέτρησης και έκανε καθοριστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.
Θωμάς Ναλμπάντης
08/04/2018 • 16:25
Οι παίκτες της Λεβάντε
Η Λεβάντε επικράτησε 2-1 της Λας Πάλμας στις καθυστερήσεις της μεταξύ τους αναμέτρησης και έκανε καθοριστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία. Ο Κόκε άνοιξε το σκορ στο 35', για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος, ο Γκαρθία στο 50' έφερε το ματς στα ίσια για τους νησιώτες, όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λεβάντε σημείωσε και δεύτερο γκολ με Καμπάνια.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν την αναμέτρηση με εννέα παίκτες, λόγω των αποβολών των Κόκε και Ροτσίνα. Η Λεβάνε έφτασε τους 31 βαθμούς και έχει πλέον διαφορά οκτώ βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 6/4

Λα Κορούνια – Μάλαγα 3-2 (6' πεν. Πέρεθ, 71', 85' Αντριάν Λόπεθ - 41', 73' Ρόλαν)

Σάββατο 7/4

Αλαβές – Χετάφε 2-0 (48’ Λαγκάρντια, 75’ Ελ Χανταντί)
Θέλτα – Σεβίλλη 4-0 (38' Γκιγιέρμε αυτ., 57’, 60’, 79’ Άσπας)
Μπέτις – Εϊμπάρ 2-0 (21’ Λεόν, 50’ Αρμπίγια)
Μπαρτσελόνα – Λεγκανές 3-1 (27’, 32’, 87’ Μέσι-68’ Ελ Ζαρ)

Κυριακή 8/4

Λεβάντε – Λας Πάλμας 2-1 (36' Κόκε, 92' Καμπάνια-50' Γκαρθία)
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης (17:15)
Σοσιεδάδ – Χιρόνα (19:30)
Βαλένθια – Εσπανιόλ (21:45)

Δευτέρα 9/4
Βιγιαρεάλ – Αθλέτικ Μπιλμπάο (22:00)
24/08/2019 • 07:16

Ντέρμπι για γκολ σε Αγγλία, Ιταλία. "Αξία" στην υπέρβαση της Τβέντε και της Οστάνδης

Περιμένουμε ανταγωνιστικό πνεύμα στο Λίβερπουλ, στο Χόφενχαϊμ, το Σάντερλαντ και το γήπεδο της Φούλαμ όπου εκεί οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο. Ακόμα πιο αμφίρροπο το ντέρμπι της Τσάμπιονσιπ το μεσημέρι. Προβάδισμα νίκης για Νάπολι, Παναθιηναϊκό και Μπενφίκα