Η Εϊμπάρ αποσύνθεσε τη Σεβίλλη!

03/02/2018 • 16:56
Ο Ορεγιάνα της Εϊμπάρ σκοράρει
Μια εκπληκτική Εϊμπάρ διέσυρε με το εμφατικό 5-1 τη Σεβίλλη στη χώρα των Βάσκων και έδωσε νέο ενδιαφέρον στη μάχη για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και στο 17' ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0. Η ομάδα της Ανδαλουσίας μειώνοντας το σκορ από την άσπρη βούλα (τσακώθηκαν ο Μπεν Γιεντέρ και Σαράμπια ποιος θα εκτελέσει το πέναλτι). Η χαρά της κράτησε, όμως για λιγότερο από δέκα λεπτά, αφού η Εϊμπάρ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε η εικόνα της αναμλετρησης και αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι φίλαθλοι στο "Ιπουρούα" να πανηγυρίσουν άλλες δυο φορές.

17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ