Εξάρα η Χιρόνα στη Λας Πάλμας

Με εμφατικό τρόπο(6-0), η Χιρόνα νίκησε τη Λας Πάλμας, βυθίζοντας την στον πάτο της βαθμολογίας. Χατ-τρικ ο Ολούνγκα.
13/01/2018 • 16:21
Ο Ολούνγκα
Με εμφατικό τρόπο(6-0), η Χιρόνα νίκησε τη Λας Πάλμας, αφήνοντάς την στον πάτο της βαθμολογίας. Χατ-τρικ ο Ολούνγκα..

Άλλο ένα βήμα για την είσοδο της στις θέσεις για Ευρώπη έκανε η Χιρόνα νικώντας την Λας Πάλμας με 6-0!

Στο πρώτο ημίχρονο το γκολ του Στουάνι με πέναλτι, έδινε ένα μικρό πλεονέκτημα στους γηπεδούχους, χωρίς κανείς να φαντάζεται τι θα συνέβαινε στο δεύτερο μέρος.

Εκεί με χατ-τρικ του Ολούνγκα και άλλα δύο από Γκαρσία και Πόρτου, η Χιρόνα κατατρόπωσε την ουραγό, χωρίς να της αφήσει περιθώρια αντίδρασης.

Πλέον η Χιρόνα βρίσκεται στην 9η θέση και μόλις 2 βαθμούς πίσω από την 6 θέση και τις ευρωπαϊκές θέσεις. Η Λας Πάλμας από την άλλη βρίσκεται «κολλημένη» στον πάτο της βαθμολογίας.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ:
Δημήτρης Καλιακάτσος
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ