Απίστευτη ανατροπή για Αλαβές

05/12/2017 • 00:14
Χιρόνα-Αλάβες
Με 3-2 και πραγματοποιώντας μια σπάνια ανατροπή, η Αλαβές πέρασε από την έδρα της Χιρόνα και πήρε «ανάσα» στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Πριμέρα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ιμπάι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 μέσα σε ένα τρίλεπτο χάρη στα γκολ των Στουάνι (59’) και Χουάνπε (62’) αλλά ο Ιμπάι διένυε βραδιά καριέρας!

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός, πέτυχε χατ τρικ σκοράροντας στο 72’, στο 87’ (πεν) και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για να γράψει το τελικό 2-3 και να χαρίσει μόλις την τρίτη φετινή νίκη στην ομάδα του!

Οι Βάσκοι ανέβηκαν στους 9 βαθμούς και πλησίασαν στους 3 τη σωτηρία και την Κορούνια, με την Χιρόνα να μένεις στους 17.
15/02/2019 • 08:13