«Πάρτι» στο Βίγο η Βαλένθια

07/11/2015 • 21:52
Με το εμφατικό 5-1 πέρασε από το Βίγο κόντρα στη Θέλτα η Βαλένθια, πλησιάζοντάς τη στη βαθμολογία.

Ο Πάκο έβαλε μπροστά στο σκορ τις «νυχτερίδες» στο 13’, με τον Φερνάντεζ να ισοφαρίζει για λογαριασμό των γηπεδούχων στο 24’. Η απάντηση της Βαλένθια, ήρθε στο 45’ από τον Παρέχο (1-2) ενώ προτού συμπληρωθεί ένα λεπτό στο β’ μέρος και πάλι ο Πάκο, διαμόρφωσε το 1-3.

Το 1-4 ήρθε από τον Παρέχο στο 64ο λεπτό, με τον Μουστάφι να δίνει διαστάσεις θριάμβου στο διπλό της Βαλένθια με γκολ στο 79’. Η ομάδα του Εσπίριτο, ανέβηκε έτσι στους 18 βαθμούς μετά από 11 αγώνες, ενώ η Θέλτα, παρέμεινε στην τρίτη θέση με 21 πόντους.

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα σε Λεβάντε και Ντεπορτίβο Λα Κορούνια. Ο Πέρεθ έκανε το 0-1 στο 22’ αλλά ο Καμαράσα ισοφάρισε για τη Λεβάντε στο 53’ (1-1).

Ουραγός με 7 πόντους (παρέα με τη Γρανάδα) έμεινε η Λεβάντε, με τη Ντέπορ να είναι στην 8η θέση μετρώντας 15 πόντους.
19/08/2019 • 08:14

Δοκιμασίες υψηλών απαιτήσεων για Γιουνάϊτεντ, Μπόντο Γκλιμτ

Δε θα είναι εύκολο το πέρασμα της Γιουνάϊτεντ από το γήπεδο της Γουλβς. Το βαθμολογικό κίνητρο καθιστά φαβορί την Χόνκα και την Μπόντο Γκλιμτ ενώ στην Ισλανδία, η KR δείχνει πολύ πιο δυνατή στο τοπικό ντέρμπι του Ρέϊκιαβικ αλλά χρειάζεται ουσία για τη νίκη