Νίκη με ανατροπή για τη Λεβάντε

05/01/2013 • 19:17

Μπορεί η Μπιλμπάο να προηγήθηκε μόλις στο 6' με τον Αντούριθ, ωστόσο η Λεβάντε βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για να γυρίσει το παιχνίδι και να πανηγυρίσει τη νίκη (3-1). Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους "32" του Γιουρόπα Λιγκ διατηρήθηκε στην 6η θέση, ενώ οι Βάσκοι συνεχίζουν να βρίσκονται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Λελ στο 26' ισοφάρισε σε 1-1 και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ιμπόρα ολοκλήρωσε την ανατροπή. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ελ Ζαρ στο 69' Δύο λεπτά νωρίτερα ο Νίκος Καράμπελας είχε μπει στο παιχνίδι στη θέση του Χουανφράν.

Η 11αδα της Λεβάντε: Μουνιούα, Λελ, Μπαλεστέρος, Ναβάρο, Χουανφράν (67΄ Καράμπελας), Ντιοπ, Ιμπόρα (81΄ Χουανλου), Ελ Ζαρ, Μίτσελ, Γκαρσία, Ανχελ (71΄ Ρότζερ).

22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον