Άντεξε με εννιά η Γουλβς! (video)

Η Γουλβς επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Μίντλεσμπρο και συνέχισε την πορεία ανόδου προς την Πρεμιερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, ήταν η μόνη ομάδα που απείλησε ουσιαστικά και κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα.

Πρώτα στο 32 με τον Κόστα να αξιοποιεί την ασίστ του Ντάγκλας και στη Συνέχεια με τον Καβαλέιρο να σημειώνει με κοντινή κεφαλιά και μετά από επέμβαση του Ράντολφ το 9ο δικό του γκολ στη σεζόν.

Η ομάδα του Νούνο Σάντος είχε επίσης πολύ καλές στιγμές με μακριά σουτ από τον Νέβες και τον Ράντολφ σε δύο περιπτώσεις να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση άλλαξε αφού οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες! πρώτα αποβλήθηκε ο Νέβες στο 56 και στη συνέχεια ο Ντόχερτι στο 71ο λεπτό. Το διάστημα πίεσης που ακολούθησε για τη Μίντλεσμπρο απέφερε απλώς το γκολ της μείωσης του σκορ σε 2-1 από τον Μπέιμφορντ.

Η Μίντλεσμπρο είχε κορυφαίο παίκτη της τον Τραορέ που έβγαλε και την ασιστ στον Μπέιμφορντ, όμως η δική του παρουσία δεν ήταν αρκετή για να αλλάξει τη μοίρα του παιχνιδιού για την 6η στη βαθμολογία ομάδα του Τόνι Πιούλις.