Γκολ ο Γιαννιώτας

21/09/2017 • 22:18
Ο Γιάννης Γιαννιώτας
Ένα γκολ και ένα χαμένο πέναλτι για τον Γιάννη Γιαννιώτα. Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε σ’ έναν ακόμα αγώνα της Βαγιαδολίδ, αυτή τη φορά για τον τρίτο γύρο του Copa del Rey στον εκτός έδρας αγώνα με την Κουλτουράλ Ντεπορτίβα Λεονέσα (0-4).

Ο Γιαννιώτας σημείωσε το δεύτερο γκολ της Βαγιαδολίδ σκοράροντας στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός είχε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει νωρίτερα (34'), όμως δεν κατάφερε να νικήσει από το σημείο του πέναλτι τον Χεσούς Φερνάντες. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της ομάδας του και αγωνίστηκε για 61 λεπτά.
19/11/2018 • 08:08

Το κίνητρο απέναντι στο ποδοσφαιρικό γόητρο

Το παιχνίδι της Γερμανίας με την Ολλανδία έχει ενδιαφέρον μόνον για τους φιλοξενούμενους. Φαβορί είναι η Νορβηγία στην Λευκωσία όμως η Κύπρος στα τελευταία της παιχνίδια κάνει ότι μπορεί να φανεί ανταγωνιστική.

14/11/2018 • 10:51