Πέρασε η Μπαρτσελόνα

06/01/2011 • 00:56

Η Μπαρτσελόνα έστω και δύσκολα κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας. Ο Αμπιντάλ στο 75' άνοιξε το σκορ για τους  "μπλαουγκράνα", ενώ ο Γιορέντε δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Ωστόσο, το εκτός έδρας τέρμα που πέτυχαν οι πρωταθλητές Ισπανίας ήταν αυτό που τους χάρισε το εισιτήριο για τους "8" του θεσμού.

Η Λα Κορούνια από την κόλαση βρέθηκε στο παράδεισο. Η Κόρντομπα προηγήθηκε στο 86' με τον Αρτεάγκα, αλλά η Ντεπορτίβο στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης ισοφάρισε με πέναλτι του Αντριαν σε 1-1 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Ο ίδιος παίκτης στο έξτρα μισάωρο "χτύπησε" άλλες δύο φορές και έστειλε την ομάδα του στα προημιτελικά.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Σεβίλλη δεν είχε πρόβλημα να επιβληθεί εκτός έδρας της Μάλαγα με 3-0. Ρόμαρικ, Περότι και Λουίς Φαμπιάνο τα τέρματα των νικητών.

Τα αποελέσματα:

Τετάρτη
Μάλαγα-Σεβίλλη                0-3  (3-5)
Λα Κορούνια-Κόρντομπα        3-1 παρ. (1-1)

19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52