Διαμαρτυρία από τους φίλους της Αλαβές

Η διεξαγωγή του αγώνα της Αλαβές με την Βαγιεκάνο την Δευτέρα το βράδυ (28/1) έφερε διαμαρτυρία από τους φίλους των γηπεδούχων.

Οι φίλοι της Αλαβές εισήλθαν στις εξέδρες στο 5ο λεπτό του αγώνα θέλοντας με αυτό τον τρόπο να διαμαρτυρηθούν εναντίον του προέδρου της Λα Λίγκα, Χαβιέρ Τεμπάς.

Είναι χαρακτηριστικό πως οι κερκίδες του «Μεντιθορόθα» ήταν άδειες στα πρώτα λεπτά, ενώ περίπου 15 χιλιάδες φίλαθλοι μπήκαν μαζί και φώναξαν συνθήματα κατά του Χαβιέρ Τεμπάς.

Σε ότι έχει να κάνει με το αγωνιστικό, ούτε και εκεί χάρηκαν οι φίλοι των γηπεδούχων καθώς η Βαγιεκάνο με γκολ του Ραούλ ντε Τομάς στο 47ο λεπτό νίκησε με 1-0 και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Αλαβές, που διεκδικεί θέση στην πρώτη τετράδα, έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από τη Σεβίλη στον ένα βαθμό.