Η Μπαρτσελόνα διέλυσε τη Σεβίλλη
31/01/2019 • 01:07

Σ-έξι Μπάρτσελόνα!

Τι κι αν είχε χάσει 2-0 στο πρώτο παιχνίδι; η Μπαρτσελόνα "σκόρπισε" με 6-1 την Σεβίλλη και προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του κυπέλλου Ισπανίας.

Από το Μπέτις-Εσπανιόλ
30/01/2019 • 23:25

Στα ημιτελικά η Μπέτις

Στους "4" του Κυπέλλου Ισπανίας προκρίθηκε η Μπέτις, που έκαμψε την αντίσταση της Εσπανιόλ με 3-1 στην παράταση.

Απίθανη πρόκριση της Βαλένθια!
30/01/2019 • 01:00

Με δύο γκολ του Ροντρίγο στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Χετάφε, η Βαλένθια κέρδισε 3-1 και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Στην Σεβίλλη το Κόπα ντελ Ρέϊ
28/01/2019 • 20:34

Στην Σεβίλλη ο τελικός

Όπως αποφάσισε τη Δευτέρα (28/1) η Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία της Ισπανίας, ο τελικός του Κυπέλλου θα διεξαχθεί στην πόλη της Σεβίλλης και το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν», έδρα της Μπέτις.

Ο Ράμος σκοράρει με «Πανένκα».
    25/01/2019 • 06:57

Σέρχιο...Πανένκα!

Ο Σέρχιο Ράμος σκόραρε για τέταρτη φορά στη φετινή σεζόν με εκτέλεση πέναλτι «Πανένκα»!

Ο Σέρχιο Ράμος.
    25/01/2019 • 00:36

Μίλησε και πάλι ο αρχηγός

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στον ημιτελικό γύρο του Copa del Rey απέκτησε η Ρεάλ Μαδρίτη χάρη στη νίκη της με 4-2 επί της Χιρόνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Ο Ινιέστα πανηγυρίζει την κατάκτηση του κυπέλλου απέναντι στην Σεβίλλη
    18/01/2019 • 18:53
      Ο Μπόρχα Ιγκλέσιας
      18/01/2019 • 02:36

Άνετα στους "8" η Εσπανιόλ

Η Εσπανιόλ επικράτησε 3-1 της Βιγιαρεάλ στη Βαρκελώνη και πήρε την πρόκριση για την προημιτελική φάση του Copa Del Rey με συνολικό σκορ 5-3.

Σοσιεδάδ - Μπέτις
      18/01/2019 • 02:18

Στα προημιτελικά η Μπέτις

Την πρόκριση στη φάση των προημιτελικών του Κυπέλλου Ισπανίας πήρε η Μπέτις μετά την ισοπαλία 2-2 με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο Σαν Σεμπαστιάν.

Μπαρτσελόνα, πανηγυρικό
      18/01/2019 • 00:43

Πρόκριση στο γήπεδο με Ντεμπελέ για τη "Μπάρτσα"

Με δύο γκολ του Ουσμάν Ντεμπελέ και ένα του Λίο Μέσι, η Μπαρτσελόνα επικράτησε 3-0 εντός έδρας της Λεβάντε, ανέτρεψε το 2-1 του πρώτου ματς και "σφράγισε" - εντός γηπέδου- το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Copa Del Rey.