Πρόκριση με τεσσάρα για την Σάλκε

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας προκρίθηκε η Σάλκε, η οποία επιβλήθηκε 4-1 της Φορτούνα Ντίσελντορφ στο Γκελζενκίρχεν.
06/02/2019 • 23:48

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό της συνάντησης με τον Αχμέντ Κουτούκου, ενώ στο τρίτο λεπτό του Β' μέρους, ο Σαλίφ Σανέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Τεντέσκο.

Η πρόκριση “κλείδωσε” στο 53' όταν ο Μαρκ Ουτ σημείωσε το 3-0, με την Φορτούνα το μόνο που κατάφερε στο υπόλοιπο της αναμέτρησης ήταν να μειώσει στο 71' με τον Χένινγκς.

Στο 87ο λεπτό η Σάλκε πέτυχε και τέταρτο γκολ ξανά με τον κεντρικό αμυντικό της τον Σενεγαλέζο, Σανέ, ο οποίος σε 20 ματς στο πρωτάθλημα είχε ένα γκολ.

Οι ενδεκάδες:
Σάλκε: Φέρμαν, Οτσίπκα, Μπρούμα, Σανέ, Καλιγκιούρι (70' Μασκαρέλ), Μπενταλέμπ, Σερντάρ, ΜακΚένι, Ουτ, Ματόντο (46' Ρούντι), Κουτούκου (80' Τέουσερτ).
Φορτούνα: Ντρόμπνι, Σούτνερ, Χόφμαν, Αϊχάν, Μοράλες, Ουσάμι (56' Λουκεμπάκιο), Τσίμερμαν, Στέγκερ, Μπάρκοκ (65' Φινκ), Χένινγκς, Ντουκς (56' Κουονάκι).
23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One