Έξω η κάτοχος Άιντραχτ - πέρασαν τα φαβορί στο DFB-Pokal

Η Ουλμ απέκλεισε την κάτοχο του θεσμού Άιντραχτ Φρανκούρτης καθώς κέρδισε με 2-1, στα υπόλοιπα παιχνίδια επικράτησαν τα φαβορί στον πρώτο γύρο του κυπέλλου Γερμανίας.
Σπύρος Δημολίτσας
18/08/2018 • 20:20
Έκανε την έκπληξη η Ουλμ
Νωρίς αποχαιρέτησε το θεσμό του κυπέλλου στη Γερμανία η Άιντραχτ που έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ όμως Γιόβιτς και Τόρο σημάδεψαν το δοκάρι.
Ο Κίνλε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ο Λουξ διπλασίασε τα γκολ της Ουλμ και το μόνο που κατόρθωσαν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν και να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα με τον Πασιέντσα.
Η Μπάγερν Μονάχου έπαιξε με βασικούς και θεωρητικά είχε εύκολο έργο κόντρα στη Ντρόχτερζεν που αποδείχθηκε σκληρό καρύδι για τους βαυαρούς που τελικά νίκησαν με το γκολ του Πολωνού Ρόμπερτ Λεβαντόσφκι 9 λεπτά πριν από το τελευταίο σφύριγμα.

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

14/11/2018 • 10:51