Γλίτωσε στην παράταση η Στουτγάρδη

16/12/2015 • 23:39
Πανηγυρική Στουτγάρδης
Στους «8» του Κυπέλλου Γερμανίας πέρασε η Στουτγάρδη, μετριάζοντας κάπως τις κακές εμφανίσεις της στην Μπουντεσλίγκα. Η VfB χρειάστηκε παράταση για να πάρει τη νίκη, με 3-2, απέναντι στην Μπράουνσβάιγκ και την πρόκριση.

Για τους φιλοξενούμενους άνοιξε το σκορ ο Μπάφο στο 6΄, με τους «Σβάμπεν» να ισοφαρίζουν με τον Νίντερμαϊερ στο 21΄. Έτσι έληξε το 90λεπτο, με τη Στουτγάρδη να κάνει το 2-1 στο 99΄ και την Άιντραχτ να ισοφαρίζει στο 110΄ με τον Αντέμι. Ο Σούντζιτς λύτρωσε τους γηπεδούχους στο 118΄, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Η Χέρτα με τα γκολ των Ντάριντα (32΄) και Μπρουκς (65΄) πέρασε, με 2-0, από τη Νυρεμβέργη, με την Ντόρτμουντ να κερδίζει την πρόκριση με το ίδιο σκορ στην έδρα της Άουγκσμπουργκ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.

Σκόραραν Ομπαμεγιάνγκ (61΄) και Μχιταριάν (66΄). Για τους γηπεδούχους βασικός έπαιξε ο Σταφυλίδης, ενώ αλλαγή στο 46΄ μπήκε ο Παπασταθόπουλος για την Μπορούσια. Τέλος η Μπόχουμ νίκησε στο Μόναχο την 1860 με 2-0 με τα τέρματα των Χάμπερερ στο 39΄ και Χούγκλαντ στο 44΄.

25/04/2019 • 07:11

Επικίνδυνα μονοπάτια για Ρεάλ Μαδρίτης και Αϊντχόφεν

Η Ρεάλ Μαδρίτης για πρώτη φορά δεν πάει ως το απόλυτο φαβορί στην κοντινή έδρα της Χετάφε. Πιο ξεκάθαρο το αβαντάζ νίκης για Σεβίλλη, Αϊντχόφεν και Βασιλεία αν και στο Βίλεμ περιμένουμε μια σθεναρή αντίσταση των γηπεδούχων