«Διπλό» με Ομπαμεγιάνγκ

31/01/2014 • 23:32

Η Ντόρτμουντ δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπράουνσβαιγκ καθώς επικράτησε 2-1 έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Ομπαμεγιάνγκ που πέτυχε και τα δύο γκολ και έτσι παρέμεινε μόνη στην τρίτη θέση της Μπουντεσλίγκα.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ταξίδεψε στην ομόνυμη πόλη με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τη διατηρούσε κοντά στη δεύτερη Λεβερκούζεν και τα κατάφερε με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Οι «κίτρινοι» άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Ομπαμεγιάνγκ έπειτα από ασίστ του Λεβαντόφσκι αλλά στο 54ο λεπτό ο Κέσελ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.  Η Μπορούσια όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 65ο λεπτό και πάλι ο Ομπαμεγιάνγκ σκόραρε έπειτα από πάσα του Ρόις χαρίζοντας στην ομάδα τρεις πολύτιμους βαθμούς.

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις