Με ανατροπή τη νίκη η Φράιμπουργκ

29/03/2014 • 22:14

Η Φράιμπουργκ έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή στην Μπουντεσλίγκα, καθώς επικράτησε 3-2 της -ισόβαθμής της ως σήμερα- Νυρεμβέργης, σε αγώνα της 28ης ημέρας. Η Νυρεμβέργη ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με το γκολ του Πόγκατετς, για να φέρει το ματς στα ίσια ο Κρμας στο 23ο λεπτό. Στο 45ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντρμιτς η Νυρεμβέργη πήρε και πάλι το προβάδισμα με 1-2. Στο 53ο λεπτό ηταν η σειρά της Φράιμπουργκ να χτυπήσει πέναλτι, ο Μεχμέντι ευστόχησε και ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2 για να χαρίσει τη νίκη με 3-2 στους γηπεδούχους ο Κλάους στο 65ο λεπτό.

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν