Η Ντόρτμουντ νίκησε τη Λίβερπουλ (video)

20/07/2019 • 06:10
Οι παίκτες της Ντόρτμουντ πανηγυρίζουν.
Η Ντόρτμουντ κέρδισε με 3-2 τη Λίβερπουλ σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στην Ιντιάνα των ΗΠΑ.

Μπροστά σε 40,361 στο Notre Dame Stadium, η Μπορούσια προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό με τον Πάκο Αλκάθερ, που εκμεταλλεύτηκε λάθος του Ναθάνιελ Κλάιν για να γράψει το 1-0 από κοντά.

Στο 35', η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ισοφάρισε με τον Χάρι Γουίλσον, έπειτα από ασίστ του Φαμπίνιο.

Η Ντόρτμουντ έκανε εννέα αλλαγές για το δεύτερο ημίχρονο και στο 53' ο Αζάρ έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Τόμας Ντιλέινι, ο οποίος έγραψε το 2-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάκομπ Μπρούουν Λάρσεν στέφθηκε και αυτός σκόρερ έπειτα από σέντρα του Βολφ.

Στη συνέχεια ο Κλοπ έριξε στο ματς τους Χέντερσον, Φαν Ντάικ, Αλεξάντερ - Άρνολντ, Βαϊνάλντουμ και Ρόμπερτσον, με τον Ρίαν Μπρούστερ στο 74' να μειώνει με πέναλτι, έπειτα από ανατροπή του Γούντμπερν στην περιοχή.

17/08/2019 • 07:03

Δρόμος με εμπόδια για Λίβερπουλ, "Σίτι, Άγιαξ. Πάθος για γκολ στη Νορβηγία

Κινδύνους θα αντιμετωπίσει και η Λίβερπουλ στο Σαουθάμπτον ενώ στο ντέρμπι της Premier League η Σίτι είναι φαβορί αλλά η Τόττεναμ έχει την φιλοδοξία να μείνει σε τροχιά κορυφής. Ματς για γκολ περιμένουμε στην Νορβηγία, στο Ναντ αλλά και στο Λεβερκούζεν.