"Γλυκοκοιτάζει" Ευρώπη η Βόλφσμπουργκ (video)

Η Βόλφσμπουργκ πήρε εμφατική νίκη με 4-1 επί της Χόφενχαιμ και παρέμεινε ζωντανή στη μάχη της Ευρώπης.
28/04/2019 • 18:39
Χόφενχαιμ - Βόλφσμπουργκ

Οι "λύκοι" κατάφεραν να πάρουν σπουδαίο τρίποντο στην έδρα της Χόφενχαιμ με 4-1 και να μειώσουν στον πόντο τη διαφορά από την έβδομη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Μπορεί ο Ζάλαι να σκόραρε στο ένατο μόλις λεπτό για τους γηπεδούχους όμως η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους.

Ο Γουίλιαμ έφερε το ματς στα ίσια, στο 41ο λεπτό ενώ στην επανάληψη, ο Βέγκχορστ ανέτρεψε την κατάσταση στο 69ο λεπτό, ο Άρνολντ στο 85' πέτυχε το 3-1 ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Βέγκχορστ στο 88ο λεπτό.

23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One