Πέρασε ξανά πρώτη η Μπάγερν (video)

Η Μπάγερν Μονάχου πέρασε ξανά στην κορυφή της βαθμολογιας αφού νίκησε εκτός έδρας την Φορτούνα Ντίσελντορφ με σκορ 4-1.
14/04/2019 • 18:23
Μπάγερν Μονάχου, πανηγυρική

Οι Βαυαροί είχαν σε μεγάλη μέρα τον Κομάν, ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του (15', 41') ενώ το 3-0 διαμόρφωσε στο 55ο λεπτό ο Γκνάμπρι. Το 3-1 διαμόρφωσε με εκτέλεση πέναλτι στο 89ο λεπτό ο Λουκεμπάκιο ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Γκορέτσκα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Νίκο Κόβατς έφτασε τους 67 πόντους, έναν περισσότερο από την Μπορούσια Ντόρτμουντ ενώ η Φορτούνα έμεινε στους 37 βαθμούς και τη δέκατη θέση.

21/10/2019 • 12:05