«Τεσσάρα» η Λειψία

Στα νικηφόρα αποτελέσματα με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε η Λειψία, καθώς διέλυσε με 4-1 τη Μάιντς για τη 15η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.
16/12/2018 • 18:34
Λειψία, πανηγυρική

Πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχους ήταν οι Πάουλσεν και Βέρνερ. Ο Δανός επιθετικός με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (14’, 19’) έβαλε τις βάσεις για τη νίκη και ο Βέρνερ στην επανάληψη «κλείδωσε» τη νίκη σκοράροντας επίσης δις (74’, 88’). Η Μάιντς είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 με τον Ονισίβο στο 38’. Η Λειψία έφτασε τους 28 βαθμούς και απέχει μόλις δύο από τις Γκλάντμπαχ και Μπάγερν Μονάχου, με τη Μάιντς να μένει στους 19.
19/08/2019 • 08:14

Δοκιμασίες υψηλών απαιτήσεων για Γιουνάϊτεντ, Μπόντο Γκλιμτ

Δε θα είναι εύκολο το πέρασμα της Γιουνάϊτεντ από το γήπεδο της Γουλβς. Το βαθμολογικό κίνητρο καθιστά φαβορί την Χόνκα και την Μπόντο Γκλιμτ ενώ στην Ισλανδία, η KR δείχνει πολύ πιο δυνατή στο τοπικό ντέρμπι του Ρέϊκιαβικ αλλά χρειάζεται ουσία για τη νίκη