«Καθάρισε» ο Λεβαντόφσκι

21/01/2017 • 00:04
Μπάγερν Μονάχου
Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν η απάντηση της Μπάγερν στα προβλήματα που της έβαλε η Φράιμπουργκ στο «Schwarzwald Stadion». Ο Πολωνός επιθετικός οδήγησε την πρωταθλήτρια Γερμανίας σε νίκη με 2-1 στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γιανίκ Χάμπερερ και αιφνιδίασαν τους Βαυαρούς, όμως η αντίδραση τους δεν άργησε να έρθει. Ο Λεβαντόφσκι στο 35’ ισοφάρισε σε 1-1 και με... buzzer beater στις καθυστερήσεις χάρισε το «τρίποντο» στην ομάδα του και τη γλίτωσε από «γκέλα.

19/02/2019 • 07:04

Τακτική κι ενέργεια στα ματς του Τσάμπιονς Λιγκ. Πάθος για γκολ σε Ινβερνές, Σάντερλαντ (video)

Οι λεπτομέρειες μέσα από τις ικανότητες και τις όποιες αδυναμίες αναμένεται να έχουν αξία και στα δύο αποψινά ματς του Τσάμπιονς Λιγκ σε Λίβερπουλ και Λιόν. Ανταγωνιστικές αναμετρήσεις περιμένουμε στο Σάντερλαντ, το Ινβερνές αλλά και το Πόρτμουθ