Παπαθεοδώρου: «Αντιμετωπίσαμε προβλήματα με τραυματισμούς»

Στο γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε προβλήματα τραυματισμών κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά και στην πίεση που άσκησε ο Ήφαιστος μέσω της άμυνας του, αναφέρθηκε ο Ηλίας Παπαθεοδώρου.

«Έγινε ένα πολύ δύσκολο και σκληρό ματς, όπως ακριβώς το περιμέναμε. Είχαμε τον έλεγχο για 25-26 λεπτά, πήγαμε το παιχνίδι με τον τρόπο που εμείς θέλαμε. Όμως, ο Ήφαιστος είχε μια αλλαγή στον ρυθμό του στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά στην άμυνα, έπαιξε πιο πιεστικά, ανέβασε το επίπεδο της άμυνάς του και κατάφερε να επιστρέψει. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγε κατοχή με κατοχή, στις λεπτομέρειες που μας στοίχησαν ως ένα κομμάτι στο να φτάσουμε στη νίκη. Κάναμε μια σημαντική προσπάθεια, αντιμετωπίσαμε προβλήματα μέσα στο παιχνίδι με τους τραυματισμούς. Πρέπει να συνεχίσουμε έχουμε δύσκολο πρόγραμμα, ενώ ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι στην Τενερίφη όπου πρέπει να φανούμε επίσης ανταγωνιστικοί», δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΟΚ.