Δια πυρός και σιδήρου το Ανόβερο

26/04/2013 • 23:19

Δια πυρός και σιδήρου πέρασε από το Φιρτ το Ανόβερο που επικράτησε της Γκρόιτερ με 3-2 με το νικητήριο γκολ να το σημειώνει ο Πίντο στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε δέκα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό ο Αμπντελαουέ για την ομάδα του Σλόμκα αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Ντούρντιτς ισοφάρισε για την Γκρόιτερ Φιρτ και αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Χόφμαν στο 71ο λεπτό σημείωσε το 2-1 για το Ανόβερο από ασίστ του Ράους αλλά στο 83ο λεπτό και πάλι ο Ντούρντιτς έκανε το 2-2 και ενώ όλοι περίμεναν αυτό να είναι και το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ο Πίντο στο 87ο λεπτό έκανε το 3-2 έπειτα από ασίστ του Ντιούφ και χάρισε στην ομάδα του τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης.

20/06/2019 • 08:13

Ο ενθουσιασμός φέρνει γκολ στο Euro U21 και στο κύπελλο Νορβηγίας

Ο πρώτος τελικός της ανόδου για την Primera Division έχει ως φαβορί την Λα Κορούνια. Πολύ πιο ανταγωνιστικό το ματς της Κονγκσβίγκερ με την Τρόμσο και ίσως έτσι δούμε την αναμέτρηση της Ουρουγουάης με την Ιαπωνία στο Πόρτο Αλέγκρε